ARES STRONG220P
με ΦΠΑ
    Πλεονεκτήματα και χαρακτηριστικά
Νέος ενισχυμένος βαρέως τύπου καταστροφέας με διπλό σκάφος 5+4mm, πλαινά 8mm και στροφείο 160*10mm.
Άθραυστα σφυριά 1200g ενδείκνυνται για χόρτα και κλαδιά διαμέτρου εως 8εκ.
Πλάγιος χορτοκοπτικός δίσκος υδραυλικά μετατοπιζόμενος με κεραία.
Γρήγορη αλλά και ταυτόχρονα ομαλή επαναφορά χωρίς να πληγώνει την καλλιέργεια.
Αυτόνομη υδραυλική αντλία με δοχείο λαδιού.
Κιβώτιο μετάδοσης κίνησης (γκρουπ) 540 r/min “JCTT”, με καστάνια.
Καινοτόμος κατασκευή του συστήματος ζεύξης προσφέρει επιπλέον μετατόπιση.
Μακράς διάρκειας ζωής ρουλεμάν SKF.
Διπλή επένδυση στο πάνω μέρος.
Ρυθμιζόμενες λεπίδες συλλογής στο πίσω μέρος.
1 πόρτα μηχανικά η υδραυλικά ανοιγόμενη (προαιρετικό) .
Ψηφιακά ζυγισμένο στροφείο με δύο ελικοειδείς σειρές σφυριών ή μαχαίριών.
Εμπρόσθια προστατευτικά λαμάκια.
Το σκάφος είναι εφοδιασμένο εσωτερικά με μία οδοντωτή λάμα για την επίτευξη καλύτερου τεμαχισμού.
Προσαρμογή ύψους εργασίας από τα πέδιλα/γλύστρες.
Ρυθμιζόμενο ράουλο στο πίσω μέρος με ξύστρα.
Μετάδοση κίνησης με 5 οδοντωτούς ιμάντες και εξωτερικό τεντωτήρα.
Βάση στήριξης.
Διεθνή ζεύξη τριών σημείων κατηγορίας Ι-ΙΙ (ø 25.0- 22.0mm/28.0mm)
Ευρωπαϊκό πιστοποιητικό ασφαλείας CE.
*Στην τιμή συμπεριλαμβάνεται ο άξονας κίνησης (PTO) T5-100 με πλαστικό κάλυμμα.*
   Τεχνικά Xαρακτηριστικά
Βάρος
786 kg
Ίπποι
65 - 100 HP
Πλάτος
2500 mm
Μήκος
1162 mm
Ύψος
968 mm
Πλάτος Εργασίας
2200 mm
Μετατόπιση
← mm 598/1628  ||  250/1976 mm  →
Σφυριά
22
Μαχαίρια (προαιρετικό)
44
Στροφείο
Ø 160*10
Διάμετρος πίσω κυλίνδρου
Ø 152*6
Ιμάντες
5
    Πλεονεκτήματα και χαρακτηριστικά   Νέος ενισχυμένος βαρέως τύπου καταστροφέας με διπλό σκάφος 5+4mm, πλαινά 8mm και στροφείο 160*10mm. Άθραυστα σφυριά 1200g ενδείκνυνται για χόρτα και κλαδιά διαμέτρου εως 8εκ. Πλάγιος χορτοκοπτικός δίσκος υδραυλικά μετατοπιζόμενος με κεραία. Γρήγορη αλλά και ταυτόχρονα ομαλή επαναφορά χωρίς να πληγώνει την καλλιέργεια. Αυτόνομη υδραυλική αντλία με δοχείο λαδιού. Κιβώτιο μετάδοσης κίνησης (γκρουπ) 540 r/min “JCTT”, με καστάνια. Καινοτόμος κατασκευή του συστήματος ζεύξης προσφέρει επιπλέον μετατόπιση. Μακράς διάρκειας ζωής ρουλεμάν SKF. Διπλή επένδυση στο πάνω μέρος. Ρυθμιζόμενες λεπίδες συλλογής στο πίσω μέρος. 1 πόρτα μηχανικά η υδραυλικά ανοιγόμενη (προαιρετικό) . Ψηφιακά ζυγισμένο στροφείο με δύο ελικοειδείς σειρές σφυριών ή μαχαίριών. Εμπρόσθια προστατευτικά λαμάκια. Το σκάφος είναι εφοδιασμένο εσωτερικά με μία οδοντωτή λάμα για την επίτευξη καλύτερου τεμαχισμού. Προσαρμογή ύψους εργασίας από τα πέδιλα/γλύστρες. Ρυθμιζόμενο ράουλο στο πίσω μέρος με ξύστρα. Μετάδοση κίνησης με 5 οδοντωτούς ιμάντες και εξωτερικό τεντωτήρα. Βάση στήριξης. Διεθνή ζεύξη τριών σημείων κατηγορίας Ι-ΙΙ (ø 25.0- 22.0mm/28.0mm) Ευρωπαϊκό πιστοποιητικό ασφαλείας CE.     *Στην τιμή συμπεριλαμβάνεται ο άξονας κίνησης (PTO) T5-100 με πλαστικό κάλυμμα.*    Τεχνικά Xαρακτηριστικά Βάρος 786 kg Ίπποι 65 - 100 HP Πλάτος 2500 mm Μήκος 1162 mm Ύψος 968 mm Πλάτος Εργασίας 2200 mm Μετατόπιση ← mm 598/1628  ||  250/1976 mm  → Σφυριά 22 Μαχαίρια (προαιρετικό) 44 Στροφείο Ø 160*10 Διάμετρος πίσω κυλίνδρου Ø 152*6 Ιμάντες 5